IPOW poleca

sobota, 13 sierpnia 2016

Już jesteśmy - IPOW - teraz czas na przedstawienie się #2

Z serii postów "Już jesteśmy - IPOW - teraz czas na przedstawienie się" tym razem chcemy pokazać naszą strukturę organizacyjną, która umożliwi nam osiągnięcie założonych celów strategicznych.

#2 Przedstawia się - struktura organizacyjna IPOW

Struktura organizacyjna Instytutu Przedsiębiorczości Obszarów Wiejskich jest zdeterminowana celami i zadaniami jakie sobie stawiamy. Jest ona oparta o logikę zarządzania projektowego, które umożliwia optymalizację konkretnych działań i osiąganie zamierzonych celów w sposób efektywny.

Najwyższą władzą w stowarzyszeniu jest Zebranie Członków, które stanowią wszyscy Członkowie Stowarzyszenia. Do jego kompetencji należy m.in. określanie strategicznych kierunków działania Instytutu Przedsiębiorczości Obszarów Wiejskich.

Działalnością IPOW kieruje jednoosobowo Dyrektor Instytutu, który jest organem wykonawczym Stowarzyszenia. Do jego zadań należy przede wszystkim:
  • kierowanie bieżącą działalnością i reprezentowanie na zewnątrz IPOW,
  • opracowanie programów i planów pracy Stowarzyszenia.
Na funkcję Dyrektora Instytutu został powołany przez Zebranie Członków na pierwszą kadencję Arkadiusz Derkacz.

Najważniejszym organem merytorycznym Instytutu Przedsiębiorczości Obszarów Wiejskich jest Rada Instytutu. Do jej zadań należy przede wszystkim:
  • tworzenie lub współtworzenie z ośrodkami naukowymi merytorycznego programu kongresów, konferencji i sympozjów naukowych, w których uczestniczy Stowarzyszenie,
  • opracowanie zagadnień merytorycznych, ustalenie kadry dydaktycznej i przygotowanie wymaganej dokumentacji dydaktyczno-administracyjnej oraz nadzorowania realizacji programów kształcenia na studiach I i II stopnia oraz studiach podyplomowych, które współorganizuje Stowarzyszenie,
  • opracowanie zagadnień merytorycznych, ustalenie kadry dydaktycznej i przygotowanie programów szkoleń i warsztatów praktycznych realizowanych przez Stowarzyszenie we współpracy o ośrodkami szkoleniowymi i dydaktycznymi,
  • prowadzenie i promocja prac naukowych w obszarach szeroko rozumianej przedsiębiorczości zgodnie z celami Stowarzyszenia,
  • prowadzenie i nadzorowanie działalności informacyjnej, promocyjnej i dydaktycznej z wykorzystaniem dostępnych narzędzi tj. serwisy informacyjne, publikacje internetowe czy portale społecznościowe przy wsparciu Członków Stowarzyszenia a także inicjowania i prowadzenie badań rynkowych i analiz realnych potrzeb, zgodnych z celami Stowarzyszenia, na terenach wiejskich.

Rada Instytutu pracuje pod nadzorem Kierowniczki Rady Instytutu, którą została dr hab. Elżbieta Psyk-Piotrowska.

W ramach Instytutu Przedsiębiorczości Obszarów Wiejskich istnieje także Zespół ds. Nauki, który jest organem wspierającym Stowarzyszenia. Do zadań zespołu należy w głównej mierze:
  • koordynowanie programów edukacyjnych IPOW,
  • koordynacja współpracy naukowo-dydaktycznej z jednostkami naukowymi i naukowo-dydaktycznymi,
  • planowanie i nadzór, dbałość o poziom, rozwój i prawidłową realizację działalności dydaktyczno-naukowej IPOW,
  • planowanie, koordynacja i nadzór nad realizacją projektów naukowo-dydaktycznych Instytutu,
  • koordynacja umów współpracy z jednostkami naukowymi i naukowo-dydaktycznymi.
Zespół ds. Nauki pracuje pod kierunkiem Dyrektora Instytutu a w jego skład wchodzą dr. Konrad Jędrzejczyk i Agnieszka Dudziak.

Ostatnim organem merytorycznym jest zespół Kierowników Studiów Podyplomowych. Do ich zadań należy planowanie, nadzorowanie i rozliczanie projektów dydaktycznych we współpracy w uczelniami wyższymi.

c.d.n.